Blog

Kiedy, jak nie teraz?!

Sierpień to na uczelniach wyższych miesiąc urlopowy. W związku z tym to też najlepszy moment, by wdrożyć rozwiązania technologiczne wspomagające obsługę administracyjną studentów oraz zdalną pracę naukową. Przed wrześniową premierą będzie czas, by na spokojnie przetestować nowe możliwości i dostosować ustawienia do potrzeb i warunków panujących w konkretnym miejscu.

Zważywszy na główny problem ostatnich miesięcy, czyli pandemię koronawirusa, która – jak przewidują eksperci – prędko się nie skończy, w pierwszej kolejności warto zainteresować się rozwiązaniami, które usprawnią zdalne nauczanie i bezkontaktowe załatwianie spraw administracyjnych. Profesjonalny zestaw wideokonferencyjny może okazać się zbawiennym narzędziem w sytuacji, gdy badania muszą iść do przodu, ale zespół nie jest w stanie spotkać się ze specjalistami w dziedzinie, np. w ramach konferencji czy konsultacji. Dzięki zaawansowanemu systemowi wideokonferencyjnemu spotkania na odległość będą pełnowartościowe i pozwolą na głębokie omówienie specjalistycznych tematów. Narzędzie umożliwi również obrony prac doktorskich i habilitacyjnych bez konieczności szukania terminu, w którym wszyscy członkowie komisji będą w stanie zjechać się w jedno miejsce. Takie urządzenie nie tylko pozwoli utrzymać działalność naukową uczelni wyższej na odpowiednim poziomie mimo pandemii, ale także będzie stanowić wspaniałe wsparcie na czas po zarazie, gdy – jak wskazują prognozy – kontakt zdalny zastąpi nie zawsze uzasadnione wyjazdy w delegacje i na konferencje.

Nawet jeśli w nowym semestrze dydaktyka będzie prowadzona w większości w formie e-learningowej, na teren uczelni codziennie będzie wchodziło sporo pracowników, studentów, interesantów. Dłuższa obecność nawet jednej osoby, u której potwierdzone zostanie zakażenie Covidem-19, będzie oznaczała kwarantannę dla wszystkich, którzy wejdą z nią w kontakt. Oprócz zdrowia pracowników, pracodawcę powinna zaniepokoić wizja poważnej dezorganizacji pracy zespołu, zwłaszcza w sezonie jesienno-zimowym, gdy objawy zwykłych przeziębień będą przypominały przebieg koronawirusa. Aby zabezpieczyć kadrę oraz zapewnić ciągłość pracy poszczególnych działów uczelni, warto wyposażyć się w system do analizy temperatury osób w ruchu, dzięki któremu w dyskretny i skuteczny sposób można rozpoznawać osoby z objawami choroby i zastosować wobec nich właściwe procedury.

Copy Office wprowadzi Państwa bezpiecznie w nowy rok akademicki!

 

Powiązane wpisy